Tipy pro Vás

Výrobci

Slevy

Aby se nám koně nenudili

Aby se nám koně nenudili

Nuda v boxech

Ať už naši koně tráví většinu dne v boxe nebo ve výběhu, tak vždy přijde chvíle, kdy se nudí a rádi by se něčím zabavili. Ve výběhu to bývá často na podzim nebo v zimě, kdy jsou výběhy bahnité nebo zasněžené a koně nemají co spásat. V boxe nuda na koně přichází častěji, protože ruch v jejich okolí je často monotónní a v boxe o 12m2 už není kromě zbytků sena co objevovat. Koně se potom snaží zabavit sami a učí se zlozvykům jako například hodinaření, chůze v boxu, házení hlavou, kopání a hrabání nebo okusování různých předmětů. 

likit bananaLikit kulatý

Zábava ve výběhu

Ve výběhu se koně zabaví nejlépe, pokud tam tráví čas s dalšími koňmi. Mohou si hrát a nebo se jenom okusovat a věnovat si pozornost. V případě, že je kůň ve výběhu sám může se zabavit například okusováním  kusů dřeva nebo hrou s velkým gumovým míčem. Další možností jsou promyšlené hračky, které v sobě ukrývají chutné pamlsky.

Pro zabavení koně v boxu existují různé druhy gumových míčů. Některé jsou určeny pro zavěšení, jiné mají oko pro uchopení zuby koně. Hraví koně, kteří nemají jinou možnost se vyřádit si s nimi rádi pohazují. Další variantou pro koně v boxe je stejně jako pro koně ve výběhu hračka s pamlskem.

Balón KentaurHračka pro koně Waldhausen

Kdo si hraje nezlobí

Kůň se nudit nebude, pokud bude mít co jíst, ale ne vždy mají koně neomezený přístup k senu. Z našich atletů by se v některých případech rázem staly chlupaté koule. V tomto případě se dá seno nacpat do sítí na seno s menšími oky, aby koni jeho sežrání trvalo déle. Vždy je jednodušší koně zabavit a nedat mu možnost vypěstovat si některý ze zlozvyků, než se zlozvyku v budoucnu zbavovat. 

Závěsný držák plastový na liz pro koněSíťka na seno